Gynekologie - MUDr. Kosová‚ Ph.D.

Studie na myomy a endometriozu NOVINKA!

Vítejte na stránce gynekologie-kosova.cz v sekci Studie na myomy a endometriozu

 

Vážené dámy, naše centrum bylo zařazeno ve spolupráci s firmou Bayer-Schering do studie, která se zabývá působením nové molekuly Vilaprisanu na myomy a endometriozu. V České republice bylo takovýchto center otevřeno 10 a je nám tedy velikou ctí, že jsme byli vybráni.

Pokud máte zájem o působení v této studii, pak se nám prosím ozvěte v co nejkratším čase. Jedná se o pacientky sledované pro myom o velikosti větší než jsou 3 cm, které mají silné menstruační krvácení. Vybrané pacientky, které splní kritéria budou po dobu jednoho roku ve zvláštní péči, které sestává ze 7 návštěv, dostane novou léčbu, kde očekáváme účinek a zmenšení myomů. Po dobu jednoho roku budou pacientky muset denně zaznamenávat své obtíže na speciální malý tabletek, který dostanou v ordinaci. Po celou dobu studie také budou muset sbírat použité vložky a tampony, které se budou vyšetřovat a bude se sledovat celková krevní ztráta během menstruace. Tato nepříjemnější část studie bude samozřejmě pacientce zpříjemněna tím, že za každou kontrolu bude finančně odměněna. Pokud by jste s chtěly zůčastnit, ozvěte se nám prosím.

V 7/2018 očekáváme také otevření podobné studie týkající se nové molekuly v léčbě endometriozy. Tato studie je věnována pacientkám, které mají endometriozu, ať již zjištěnu operačně či ultrazvukově a které mají stále bolesti břicha. Po dobu studie budou obdobně jako u myomatozy zaznamenávat svůj zdravotní stav do malého tabletu. Opět očekáváme působení léku na zmenšení endometrioidních ložisek a odstranění bolesti s tím související.

Od prosince 2017 probíhá také v naší ordinaci studie k výzkumu vlivu výtažku z čajovníku na poševní mikroprostředí. Pokud tedy máte lehký dyskomfort v oblasti zevního genitálu, není to ještě jasná známka infekce a chtěly by jste se studie zůčastnit, kontaktujte nás prosím telefonicky. 

TOPlist